es
Soru Sahibi
20 Ekim 2015 10:26

hocam iyi çalışmalar

iyi çalışmalar hocam. 9+3 günlük gebeyim. Nodül guatır hastasıyım. nodüller alındı............................. (*** *** ** tarihinde T4: 1.2 TSH:0.77) (LEVETROL 100 *1 1/ RACATROL25 *1 /EFERCAL 1000**** *** ** T4:1.01 TSH:4.72) (LEVETROL 100 * 1/ RACATROL25 *1 /EFERCAL 1000*2................... ( *** *** ** T4: 1.63 TSH:*** *** **) (LEVETROL 150 * 1/ RACATROL25 *1/EFERCAL 1000*1 alıyorum sizce aldığım ilaç tozları yeterli midir. Lütfen bilgi verir iseniz sevinirim. Teşekkür eder. İyi çalışmalar dilerim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Füsun Saadet Baloş Törüner
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Gebelikte tiroid hormon değerlerinin normal seyretmesi son derece Önemlidir. TSH 13 cok yuksek, acilen bir endokrinoloji doktoruna gorunmelisiniz.

21 Ekim 2015 20:56
es
Soru Sahibi

Hocam iç hastalıkları doktoruna göründüm. tahlil sonuçlarını gördüğü gün levetrol 100 mg günde 150 mg çıkardı. hocam size sorum gebeliğim boyunca iç hastalıkları doktoruna mı gideceğim yoksa endokrin doktoruna mı gideceğim. birde bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkür ederim.

22 Ekim 2015 13:38
Prof. Dr. Füsun Saadet Baloş Törüner
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Endokrin uzmani uygun olur.

27 Ekim 2015 13:40