TO
Soru Sahibi
11 Kasım 2015 00:35

Hocam güzel insan

Hocam güzel insan teşekkür ederim Hocam çok özür dilerim bizim kimimiz kimsemiz yok yani doktor ne derse ona uyuyoruz soru dahi soramıyoruz.dişim için kanal tedavisi görüyordum o ara grip geçirdim ve elime çene altında bezeler geldi doktora gittim ultroson yapıldı her iki yanda jugular fossada çapları 7mm yi her iki subundibullar regionda uzun capları 12 mmyi aşmayan oval yada yuvarlak şekilli düzgün sınırlı yağ ekolarını koruyan benigin reaksiyonel karekterli az sayıda bir kaç adet lenf nodu izlenmiştir yazıyor.servigel regionda solit yada kistik kitle lezyonu rastlanmamıstır.sayıca ve volümce artmış patalojik şüpheli lenf nodu izlenmemiştir yazıyordu.bir hafta tavanic kullandım sonra tekrar kontrle gittim yine ultrosonla baktılar aynısı yazıyor sadece 12 mm olan 9 a düşmüş ve şu not eklenmiş olgunun bir haftaki tetkikinde tariflenen lenf nodlarının volümünde regresyon izlenmiştir.kan tahlillerim sedimasyon crp cea ca 19-9 tam kan sayımı normal çıktı.hocam ne yapmalıyım lütfen eşimle aram bozuldu bu konu yüzünden.burdaki doktor hanım bişi yok kötü bişi olsa kanser gibi 12 mm den 9 a düşmezdi dedi bir daha gelme dedi yolladı beni.hocam böle kalabilir mi bu çene altımda.iki hafta oldu hala var hocam.kanser olsa küçülme olmazdı dedikleri doğru mu hocam.özel sektörde çalışıyorum izin alma şansım yok gerçi alsamda gelme şansım yok maddi durumum yok ne yapayım hocam antibiyotik alayım mı yoksa hocanın dediği gibi bu konuyu kapayım mı.sağolun varolun hocam

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Füsun Saadet Baloş Törüner
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Dis tedavileri, grip gibi durumlarda lenf nodlari buyur ve tedavi sonrasi kuculmeleri ve kaybolmalari ise zaman alabilir.

11 Kasım 2015 22:35
TO
Soru Sahibi

Hocam hherhangi bişeye gerek yok değilmi korkmamada gerek yok kanser olsa hiç küçülmezdi değilmi hocam bir ay olu duruyor beze

13 Kasım 2015 00:27
Prof. Dr. Füsun Saadet Baloş Törüner
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Doktorunuz onemli oldugunu düşünüyorsa sizi takibe cagiracaktir.

16 Kasım 2015 16:47