ka
Soru Sahibi
1 Temmuz 2015 20:02

hipotiroid

Merhaba, hipotiroidi olduğumu kurtajla sonuçlanan gebelikle öğrendim degerlerim t3: 3,3 t4: 0,61. TSH: 7,86 çıktı gebelikten önce adet döngüsü uzun sürdüğü için tahlil yapılmıştı ama tiroid ozaman çıkmadı prolaktinim sınırın üstünde çıktı gebeligimde ki sorunlar ve iki aylık olmasına rağmen bebeğin hiç gelişmemesi tiroid yüzünden mi ? Su an euthrox 25 mg kullanıyorum iki aya yaklaştı kurtajdan sonra kendiliğinden normale düşmüş olabilir mi tiroidim ? İlaç doz ayarlaması için ne kadar sonra gitmem gerekir? Şimdiden çok teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

gecmıs olsun, tıroıd hormonu fetusların ozellıkle sınır sıstemının gelısımımde cok onemlıdır, bu nedenle bundan sonrakı gebelıklerde mutlaka tırod takıbını yaptırınız....3haftada bır kontrol gerekır...

2 Temmuz 2015 11:03