yh
Soru Sahibi
15 Kasım 2016 22:44

HİPO HİPODA İLAÇ KULLANIMI

merhabalar Hocam.ben 31 yaşında hipo hipo hastasıyım.yaklaşık 10 yıldır cyclo progynova kullanıyorum.bir yıldır da ek olarak biosteron alıyorum sabahları bir tane.ancak şişkinliğim oluyor.bu yıl daha bariz hal aldı.ücra bi yerde öğretmenlik yapıyorum.açıkçası size ulaşma şansım yok.biraz daha detaylı bahsetmem gerekirse fsh:0.219, lh:0.100, tsh:h 7.650 testesteron:0.418 sgpt(alt):27 dhea-so4:181.6 kortizol sabah:17.94 uterusum da küçük.bu şartlar da bir de çocuğum olabilir mi bilemiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler şimdiden ilginize.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Teksen Çamlıbel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sayın Yavuz, Hipo Hipo hastaları da gebe kalabilir yeter ki yumurtaları mevcut olsun. Bunu da ultrason muayenesi ile ve AMH denen bir hormona bakarak anlayabilir. Müsait bir zamanda gelip beni görünüz, bilginize. PROF. DR. TEKSEN ÇAMLIBEL

7 Aralık 2016 15:12