ya
Soru Sahibi
5 Temmuz 2015 15:41

herpes virüsü bulasırmı

hocam merhaba herpes virüsü cinsel ilişki harici dokunma ve öpmekten bulaşır mı ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Hüseyin Pehlivan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba, Herkesin 2 tipi vardır tip1 öpmekle temasla tip2 cinsel ilişkiyle bulaşır

6 Temmuz 2015 09:01
ya
Soru Sahibi

hocam peki dudağımdaki uçuk geçti hala risk var mıdır ? bunun testini nasıl yaptırabilirim? ve bir başkasına geçme ihtimalinde belirtiler mide bulantısı olabilir mi ?

7 Temmuz 2015 10:01
Op. Dr. Hüseyin Pehlivan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Dudaktaki herpes virüsü bir kez geçirildikten sonra patent olarak kalır be Bağışıklık sistemi zayıfladıkça tekrarlar

7 Temmuz 2015 21:36