AH
Soru Sahibi
9 Şubat 2017 14:56

Her iki memenin MR İncelemesi

MR incelemesi;Sağ memede retroareolar alanda hafif üst dışta yaklaşık 13x16mm, saat 8 hizasında 3.5x11mm boyutunda sol memede üst dış zonda 6x19mm ve buna yakın inferiorda 3x6mm,sol mEmede arolaya yakın 5x10mm, saat 7 hizasında 9x15x23mm boyutlarında T1A sekanslarda hafif hipointens, T2Asekanslarda düşük sinyalli izlenen İVKM enjeksiyonu sonrası boyanması gösterilmeyen, yer yer sınırları seçilemeyen solit kitle izlenmekdir. Doktor biyopsi önerdi ve 3 büyük kitlenin alınmasını önerdi. Siz nasıl yorumlarsınız

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Dağ
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Meme Mr çok güncel bir test ve kanser için duyarlılığı yüksek . yaşınız çok genç bunların iyi huylu çıkma ihtimali yüksek. yalnız gerçekten biyopsi gerekir. biyopsisiz aldırmak çok doğru değil. o nedenle biyopsi sonucuyla karar vermek gerekli. geçmiş olsun

21 Mayıs 2017 14:57