3 Kasım 2017 19:15

Hepatit C Virüsü Taşıyormuyum

ben hasta yaşlı hizmetleri alanında stjaer olarak calısıyorum ve hepatit c hastası olan bır hastanın yara bakımını yapmak üzere enjektör ile hastanın yarasına rif sürdüm ve gazlı bez ile sildim(gazlı bezde kan yoktu sadece rif ve krem vardı ) sonra enjektörü o gazlı beze sildim geri iğnenin agzını kapatırken iğne elime battı risk taşıyor olabilirmiyim ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Önder Yılmaz
Aile Hekimliği

Tabi ki risk vardır. Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile konuyu daha ayrıntılı konuşup gerekirse bir test yaptırmanız önlem açısından iyi olacaktır. Geçmiş olsun.

13 Kasım 2017 04:54