BA
Soru Sahibi
19 Nisan 2012 14:01

HEMOGRAM DEGERLERİ

Hocam iyi dileklerimle aşagıdaki degerler hakkında gorus ve degerlendirmenizi arz ediyorum. mıdemdekı meteplazi nedeniyle 6 aylık surlerle B-12 takibi icin kotroller yaptırıyorum.SON kan degerleri asaggı daki gibidir. *** *** **.04.12 WBC- 4.1 3.7 MCHC -*** *** ** RDW -*** *** ** %BASO-1.1 1.5 NEUT -*** *** ** MONO -*** *** ** Digerleri REFERANS degerler icinde. BİYOKIMYA DEGERLERİ;NORMAL DEGERLERDE SEDİMANTASYON-TAM İDRAR VE HORMON TESTLERİ NORMAL REFERANS DEGERLER'dedir.Selam ve Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

MCV 110'un uzerinde ise B12 tedavisi gerekir (igne) PLT duser ise (150 nin altinda) kemik iligi degerlendirmesi gerekir

25 Nisan 2012 20:18