ka
Soru Sahibi
4 Ekim 2013 19:56

hematokrit

hocam merhabalar kan sayımı sonuclarımda hematokrıt 47.7 cıkmıs 22 yasında bayanım sınır 42 diye belirtilmiş bir sorun olur mu? trombosıt degelerımde 2 ay once 300 en bu ay 175 cıktı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, 1. Trombosit sayısı normal. Sorun yok. 2. Kadınlarda hematokrit üst sınırı 42 değil, 47'dir. Şu anda üst sınırda görünüyorsunuz. Bir süre sonra tekrarlatın. Yine üst sınırda ise Hematoloji sizi görsün. İyi günler dilerim.

7 Ekim 2013 17:18