AF
Soru Sahibi
25 Mayıs 2012 10:26

hamilelikte balık yağı

hocam sizinle epey yazışmıştık, insülin direncim vardı ama kitabınız sayesinde 6 kilo verdim ve değerlerim normale döndü, Allah razı olsun. Hocam şimdi 76 kiloyum ve 7 haftalık hamileyim çok şükür. İlk bebeğim olacak şimdilik bir problem yok herşey güzel gidiyor ancak kadın doktorum ""her öğün 2 dilim kepek ekmeği yemelisin bebek için ekmek çok önemli, sık sık az az yiyeceksin yoksa ileriki aylarda gebelik şekerin olur"" dedi. haftada 2 kere balık yemelisin dedi ben bulantı yapıyor balık o yüzden yiyemiyorum çok hergün balık yağı kapsülü alıyorum dedim ama kapsül alma ilk aylarda folik asit dışında herşey yasak dedi ben balık yağını kestim bir hafta geçmeden tüm kışı grip olamadan atlatmama rağmen 2 gündür şiddetli şekilde grip oldum, bebeğe zarar gelecek diye de korkuyorum. -Hocam yeniden balık yağı almaya devam edebilir miyim? -gribi atlatmak ve tekrar olmamak için ne yapmalıyım? -sağlıklı bir gebelik geçirmek ve gebelik şekerine yakalanmamak için ne yapmalıyım? iyi çalşmalar hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

Bol protein ye ve de benim kitabı doktoruna hediye et. Sakın ekmek yeme ve de sık yeme insülin yükselirse, cocuğa zarar.Ekmek yersen ve de sık sıkyersen asıl şeker hastası olursun!! Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay Prof. Dr. M Canan Efendigil Karaaty

6 Haziran 2012 14:12