ŞC
Soru Sahibi
12 Haziran 2018 13:52

Halsizlik yorgunluk

Merhaba. Ben 4 aydır kendimi çok halsiz yorgun uykusuz hissediyorum. B12 im yükseldi d vit düşük sınırda. İlaç kullanıyorum. Demir ve D vit ilaçı. Troit, kan, hormon... Bir çok test yapıldı her şey normal diyor Dr. 3 aydır Adet görmüyorum. 36 yaşındayım 2 çocuğum var. Çok kilo aldım. Halsizlikten parmağımı kımıldatmak istemiyorum. İştahsızlık var. Sol kolum şu an telefonu tutarken bile 5 dak tutsam uyuşuyor Göz kapaklarımı açık tutabilmek için kaşlarımı alnımı yukarı kaldırıyorum. Gözkapaklarımda hep bir agırlık var. Kulaklarımda bir basınç Gözümde, siyah gölgeli bir at gözlüğü takılmış gibi Göz kararması Sürekli dişlerimi çenemi sıkmışım gibi çenemde ve başımda bir ağrı. Alnımda agrı ve başımı çok ağır hissediyorum Uyanınca uyumuş gibi değilde bayılıp ayılmış gibi hissediyorum. . Yürürken çogu zaman yan yan yürüyorum. 4 tane Dr a gittim. Çok uzun oldu ama çare bulamadım Şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, geçmiş olsun, Kliniğimiz daha çok hipotiroidi semptomları göstermekte. Dolaysı ile öncelikle hipotiroidi yönüyle kapsamlı bir araştırma yapılıp, daha sonra gerekirse bulgular eşliğinde ileri tetkik yapılabilir. Hipotiroidinin belirtileri hastalığın şiddetine bağlı değişim gösterir. Bu nedenle hastalık pek akla gelmez ve başka gerekçelerle yapılan testler sonucunda tesadüfen ortaya çıkar. En sık görülen belirtiler Yorgunluk Soğuğa karşı dayanıksızlık Kilo artışı Kabızlık Depresyon Hareketlerin ve düşünce hızının yavaşlaması Kas ağrıları, kaslarda zayıflık İstemsiz kas kasılmaları Cilt kuruluğu, döküntüler Kolayca kırılan saç ve tırnaklar Cinsel arzuda düşüş El ve parmaklarda ağrı, uyuşma veya karıncalanma Düzensiz veya ağır adet görmek, adet görmemek Yaşlılarda hafıza zayıflığı, depresyon Çocuklarda gelişim geriliği Gençlerde ergenliğin erken görülmesi Seste kalınlaşma ve boğuklaşma Yüzde şişkinlik Kaşların incelmesi veya bir kısmının tamamen kaybolması İşitme kaybı Şiddetli kansızlık BU BULGULARIN HEPSİ BİRDEN OLBİLECEĞİ GİBİ, BAZILARI DA GÖRÜLEBİLİR AYRICA BİRÇOK TANISI KONMAMIŞ HİPOTİROİDİ , HİPERKALSEMİ VE HİPOGLİSEMİ HASTALARI, UZUN SÜRELER BOYUNCA DEPRESYON TEDAVİSİ GÖRMÜŞ OLARAK KLİNİĞİMİZE BAŞVURMAKTADIR. BUNLAR EN ÇOK DEPRESYON BULGULARI İLE KARŞIMIZA ÇIKAN HASTALIKLARDIR. iyi Günler

30 Haziran 2018 09:55