kr
Soru Sahibi
14 Eylül 2015 15:32

halluks valgus iyileşme süreci

iyi günler Mehmet bey. ben 27 ağustos tarihinde halluks valgus ameliyatı oldum 11 eylülde sargılarım alındı şuan açık ayağım. turan tekniği ile yapıldı ameliyatım. parmak arama makara kullanmama gerek var mı diye doktora sordum gerek yok dedi. fakat internette okudum makara kullanan varmış ameliyattan onra. halluks valgus terlik ve ayakkabısı varmış onu ne zaman kullanıcam, doktor gerek görmedi. fakat 28 eylülde okula gitmem lazım koltuk değneğiyle evde topuğuma basarak yürüyebiliyorum ama dışarıda ne giyeceğim normal terlik ve ayakkabıyla topuğa basarak yürünebilir mi ? cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Demirtaş
Ortopedi ve Travmatoloji

GEÇMİŞ OLSUN AMELİYATTA KEMİK KESİLİP TEKRAR FARKLI AÇIDA KAYNAMASI BEKLENDİĞİ İÇİN 4İLA 6 HAFTA ARASI BASMAMANIZ LAZIM.EĞER BAŞPARMAK ÇOK İÇERİ ÇEKMİYORSA YADA YUMUŞAK DOKU GEVŞETME AMELİYATI EKLENDİ İSE PARMAK ARASI MAKARA KULLANMAYA GEREK YOK DOKTORUNUZ BUNU BELİRTMİŞ. HALLUKS VALGUS YADA AMELİYAT SONRASI İÇİN ÇOK ÖZELLİKLİ AYAKKABILAR YOK AMA AMELİYAT SONRASI ALÇI ÜZERİNDEN GİYİLECEK AYAKKABILAR VAR TOPUĞA BASARAK YÜRÜYEBİLİRSİNİZ SAYGILARIMLA

15 Eylül 2015 06:02