öş
Soru Sahibi
15 Ekim 2016 11:59

guatr ameliyatı

Hocam 3 ay önce guatr ameliyatı oldum 7 gün yoğun bakımda kaldım hala 2 mm den nefes aldığım söyleniyor bununla ilgili nasıl bi yol izlemem gerekiyor teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İbrahim Korhan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

6 aydan önce ses tellerine yönelik işlem önerilmez çünkü 6 ay içinde düzelme olasılığı vardır bu dönemde ciddi nefes darlığı varsa trakeotomi açılması önerilir çünkü 2 mm pasaj çok az. 6 aydan sonra ses tellerine yönelik cerrahilerle ses telleri arası genişletilerek nefes rahatlatılır. Saygılarımla

17 Ekim 2016 10:35