CA
Soru Sahibi
26 Ağustos 2015 12:25

Grip Soğuk algınlığı

Hocam Merhabalar. Hocam geceden birşeyim yoktu soğukta kalmışım sabah uyandığımda burun dolması, akması, göğsümde sıkışma ve ağrı, kuru öksürükte var. Ateşim yok ama dudaklarım kuruyor sürekli kendimi iyi hissetmiyorum. Nasıl bir tedavi mümkün pastil kullanıyorum bir de gripamol bunlar geçirir mi yoksa antibiyotik başlamalımıyım ? İlginiz için Teşekkür Ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Atilla Şengör
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Gribal durumlarda, üzerine bakteriyel bir infeksiyon eklenmemişse, antibiyotik önermiyoruz. Göğüs belirtileriniz olduğu için doktora başvurmanız yerinde olur. Bulgularınıza göre en doğru tedaviyi kendisi verecektir.

26 Ağustos 2015 13:51