KO
Soru Sahibi
8 Temmuz 2014 07:56

Gözümde hassaslık

Merhaba hocam, 18 yaşındayım. 2 gözümde 1.5 derece miyop var. Gözlük sadece televizyon ve derste takıyorum. 2 sorunum var. Birincisi biraz takıntılıyım gözüme bir şey kaçınca mesela kolanın gazı toz falan hemen gözlerimi yıkıyorum. (musluktan akan suyun altına gözlerimi tutuyorum) Sonrada gözlerim kızarıyor ve hafif yanıyor. Bunun gözlerime zararı var mıdır? Damla falan mı kullanmalıyım? Gözlerim bozuk olduğu için çok kafama takıyorum ve korumaya çalışıyorum. Birde Güneş gözlüğü takmadığım zaman dışarıda gözlerim çok hassas oluyor. Sürekli kısarak ve yere bakarak yürüyorum. Sol gözümde sadece güneşte yere bakarken siyah bir nokta var başka yere bakınca geçiyor. Bir zararı var mıdır? Muayene olmaya gitmeli miyim? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu
Göz Hastalıkları

Oncelikle gozlugunuzu taksaniz iyi olur,hemnetgorursunuz hemdetoz toprakkacmaz. Ara sirayuzunuzu yikayabilirsinizama emin olun goz kapaklari vekirpiklergozu cok iyi korur.

11 Temmuz 2014 00:43