ka
Soru Sahibi
1 Ağustos 2014 00:06

gözlük

hocam gözlüğün burundaki tutacakları var ya 2tane onlar bnde göçük şeklinde iz yaptı şimdi bn lens + kemik gözlüğe geçicem yani oraya bir şey temas etmeyecek bn bir çok uzmana doçente prof a sordum ama gözcü ama dermatolog ama plastik cerrah 1si 3 güne geçer dedi birisi 3 ay dedi birisi 1 yıl dedi birisi 6-12 ay arası dedi birisi geçmez dolgu maddesiyle dolduralım dedi siz ne düşünüyorsunuz

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu
Göz Hastalıkları

Aynen değişken olabilir, eğer ağır gözlükleriniz var iseydi, daha zor geçer. Benim tavsiyem hemen kurtulmak istiyorsanız dolgu yapılabilir bir sakıncası yok. Kendi halinde geçmesi beklenecekse 6 ay beklenebilir, sonra dolgu yapabliriz.

1 Ağustos 2014 12:34
ka
Soru Sahibi

hocam bir de şimdi örneğin 2 ikiz var ikisi de 10 yaşında 1inin gözü bozuk 1 numara diğeri düzgün şimdi bunlar 25 yaşına geldiğinde gözü düzgün olanın düzgün kalması doğal ,olması beklenendir peki niye gözü bozuk olanın büyüme devam edene kadar göz numarası da büyüyor? bn 9-10 yaşımdayken gözlüğe başladım numara -4.25 miyopa bağlı 0.50 mi 1 mi ne astigmat da oldu 17 yaşındayım bu artış nerede duracak en büyük korkum çok fazla artıp lazerle 0lanamaması sizce kaça kadar gider bir de lazere uygun değilsem başka hiç bir yol yok mu?bir de kaç yaşımda lazer olayım 21 mi 24 mü

2 Ağustos 2014 00:00
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu
Göz Hastalıkları

Şimdilik lens en uygun çözüm. Artış 20 yaşlarına kadar sürebilir, Sizde hiçbir zaman ço yüksek numaralara gidiş olmaz merak etmeyin.

7 Ağustos 2014 09:12
ka
Soru Sahibi

hocam sorumu tekrar hatırlatıyım gözlüklerim iz yapmıştı burnumda 1-1.5 haftadır kemik gözlüğe geçtim o burnumdaki iz yüzde 50-60 oranında düzeldi yüzde 100 e gider kanaatindeyim yalnız oraya yıllardır güneş değmediği ve baskı olduğu için orası simsiyah güneş görmeyle beraber sizce o da geçer mi

10 Ağustos 2014 12:33
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu
Göz Hastalıkları

?

10 Ağustos 2014 12:46