UR
Soru Sahibi
8 Ağustos 2014 08:33

Göz kaymam var tembellik ve astihmat lens kullana bilirmiyim ?

Doktor Hanım öncelikle kolay gelsin benim sorum 18 yaşındayım 5 ve 4.5 numara gözlügüm var ve sol gözümde aşırı olmamakla beraber kayma var acaba lens kullana bilir miyim?(Cevabınız benim için çok önemli çünkü memleketteyim ve cevabınıza göre istanbula gidecegim şimdiden zaman ayırdıgınız için teşekkürler.)

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu
Göz Hastalıkları

Ankara'ya buyurun :) Tabi ki lens kullanabilirsiniz. Gözlükten çok daha rahat ve geniş bir görme alanınız olur.

9 Ağustos 2014 20:55
UR
Soru Sahibi

Hocam öncelikle hayırlı aksamlar Ben 20 yasındayım ve gözümde dogustan gelen tembellik var dolayısıyla titreme ve astigmant kapama uygulamasını ufakken yanlıs yaptıgımız için malesef sonuc alamadık ve düzelmedi hocam size sorum gözlükten dolayı sosyal problemler yasıyorum memleketimde doktora gittigiimde lens kullanamassın dedi açıkcası umutlarım kırıldı birde sizin gibi bir uzmana sormak istedim bana verilen lens şu sekilde Sag sol +3.25 +5,50 ACUVUE FOR ASTİGMAT(LENSİMİN ADI) -1.75 -2.25 Hocam bu lensleri taktıgımda gözümü harket ettirdigimde bulanıklık oluyor yani tam olmuyor Hocam durumum iyi şükür hani pahalı lens falan alabilirim acaba lens takma ihtimalim varmı veya hiç takamıcakmıyım yani ugrasmıymmı Zaman ayırdıgınız için tesekkürler

7 Mart 2016 11:45
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu
Göz Hastalıkları

Gözlerinizin eğrilik ölçümleri uygun olmayabilir. lens kullanamama nedeninizi doktorunuza sormalısınız. Buradan daha fazla yorum yapamam.

7 Mart 2016 23:15
UR
Soru Sahibi

hocam bana astigmatın yüksek dedi verdigim bu numaralar lens astigmant lens için çok mu yüksek yoksa doktor mu tam bakmamaıs yanlıs anlamayın ögrenciyim ve cok zamanım yok eger böyle bir sey söz konusuysa okulumu ekip bir gün özel bi hastaneye lens muyanesine gidicem ? Zaman ayırdıgıınız için tesekkürler hocam )

8 Mart 2016 01:30
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu
Göz Hastalıkları

Daha yüksek astigmat numaralı lens üretilmiyor. Yani lense verilebilecek en yüksek astigmat numaraları kullanıyorsunuz. Astigmatınız aslında daha yüksek ise gözlük kullanmalısınız.

8 Mart 2016 10:37