ci
Soru Sahibi
11 Nisan 2014 11:25

Göz Arkasında Yaraya bağlı görme bozukluğu

Hocam merhaba ben 30 yaşındayım. Sol gözümde küçükken ateşli hastalık neticesinde yara oluşmuş ve buna bağlı olarak sol gözümde ciddi anlamda görme bozukluğu var. Bunun tedavisi var mıdır. Göz nakli yapılabilir mi?. Birde sağ gözümde artık tek çalıştığı için onda da uzağı görme problemi var yaklaşık 10 yıldır. Sağ gözüme lazer ile işlem yaptırmamı tavsiye eder misiniz. Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özay Öz
Göz Hastalıkları

Geçmiş olsun. Hastalığınızı görmeden yorum yapmak zor. Öncelikle görme kaybının nedeni nedir? Kornea problemi mi yoksa retina problemi mi?. Anlattığınıza göre kornea gibi duruyor. Kornea nakli olabilir ama küçük yaşta olduğu için diğer göz gibi olmaz. Sağ göz için ise numaranız önemli. lazer olmak için uygunluğunuz da çok önemli. Bunları değerlendirip karar vermek lazım. saygılarımla Doç.Dr.Özay ÖZ

13 Nisan 2014 23:14