yA
Soru Sahibi
2 Kasım 2013 12:02

Göğüs kemik ağrısı

Hocam merhaba, yaklaşık 6 aydır göğüs kemiklerimin sağ ve sol kısımda ağrı mevcut. Sabahları ve akşamları istirahat halindeyken sanki tutulma varmış gibi gerinirken belli olan yatay olarak göğüs hattım byunca ağrılar var. Konuyla alakalı birçok tetkik yapırmama rağmen var olan bir bulguya rastlanılamadı. Kas ağrısı veya psikolojik olabilir denildi. Zaman zaman ağrıyo ve huzursuzluk veriyor. Sabahları uyandığımda nefes alırken yanma ve sanki ciğerlerim büzüşmüş ve nefes almama engel olurmuscasına ( yavaş yavaş derin nefes alarak açılan) bir olay yaşıyorum. Konuyla alakalı görüşünüz nedir? nasıl bir yol izlemeliyim? teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

Öncelikle geçmiş olsun Göğüs cerrahisi ve fizik tedavi uzmanları gördü mü? Ve ağrı kesici ilaç aldığınızda geçiyor mu? Geçiyorsa kas iskelet sistemine ait olduğu düşünülür, aksi halde yakınınızdaki bir göğüs hast uzmanına başvurun. Atipik pnömoni ve pulmoner emboli yönünden ileri testler yapılabilir Selamlarımla

2 Kasım 2013 14:56