eg
Soru Sahibi
8 Kasım 2016 21:55

Göğsümde kitle

Merhaba hocam ben 2015 haziran ayında sol göğsümden iki kist Bi kitle aldırdım sonuçları adenom ve fibrokist çıktı 6 ayda bir kontrole gidiyorum bugun yeniden gittim sonucu fibrograndüler meme parankiması fatty görünümdedir meme parakim paterni ACR Tip 2 ile uyumludur sol memede inzisyon yeri altında C.6mmuzakta 35*6mm boyutlarında hipoekoik yapılı ve non homojen görünümlü yumuşak doku kitlesi mevcuttur. Sağ memede S.10 sektöründe A.4cm C.10mmuzakta 9*3mm boyutlarında bilobule görünümlü hipoekoik yapılı solid kitle S8sektöründe Areola altında C.7mmuzakta 7.3*6.8mmboyutlarında hipoekoik yapılı lobüle kontörlü solid kitle(biyopsi ile verifikasyonu uygun olur) S11sektöründe A.2cm C.11mmuzakta 3.5*4.6mm boyutlarında hipoekoik yapılı solid kitle mevcuttur retroareolar alanlar ve retromammar alanlar normaldir bilater duktal yapılar düzenli ve normal genişlikte izlenmektedir sol aksiller bölgede 12*5mm boyutlarında reksiyoner lenf nodülü mevcuttur. Sonuç:sol aksiller bölgede reaksiyoner lenf nodülleri -sol memede yumuşak doku kitlesi-sağ memede solid kitle .siden ricam sonucumu yorumlarmısınız biyopsi olmalımıyım teşekkürederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erhan Reis
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Geçmiş olsun. Sadece bu rapora bakarak karar vermek sağlıklı olmaz. Muayeneniz ve tetkikleriniz birlikte değerlendirilip bir yol çizilmesi daha sağıklı olacaktır

10 Kasım 2016 16:33