as
Soru Sahibi
7 Nisan 2014 09:37

Göğsümde fibrokistlerim var ne yapmalıyım

Hocam iyi günler ben 45 yaşında 2 çocuk annesiyim.Benim annem 2000 yılında sağ meme ca dan dolayı amelyat oldu.Kemoterpi gördü,şu anda 77 yaşında.Ben 6 yıldan beri her yıl düzenli mamografi ve usg çektiriyorum.*** *** ** deki usg sonucunda cerraha görünmem gerektiğini söylediler ben sizin fikrinizi almak istiyorum teşekkür ederim Rapor sonucu; Bilateral areola, cilt,cilt altı yag doku doğal izlenmiştir.Bilateral meme parankimi tipc paternde izlenmiştir.Fibrogladüler yapılar fibrokistik değişiklikler göstermektedir.Her iki memede 6 mm çapında birkaç adet bazıları hafif yoğun içerikli kistler mevcuttur.Bilateral meme parankiminde solid lezyon saptanmamıştır.Her iki aksiller alan tabidir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Özet
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bulgularda belirgin endişecelenecek bir durum yok. Ancak bir hekim tarafından takibiniz uygun olacaktır. Annenizde ileri yasta meme ca gelişmesi nedeniyle sizde belirgin rısk artısı olmamaktadır

7 Nisan 2014 21:45