23 Kasım 2013 11:21

gistte risk

hocam merhaba, bir yakınım 3 ay önce çok ağrılı bi şekilde hastaneye yattı mesanede tümör görüldü ve alındı ince bağırsağında da olduğu anlaşıldı doktor onuda aynı anda anda başarıyla alarak temizledi patoloji sonucu mesanedeki tümör iyi huylu çıktı fakat ince bağırsaktaki tümöre gist teşhisi kondu şu an vücudunda tümör yok onkolog 2 yıl glivec önerdi şu an vücut olarak gayet iyi durumda kontrollerinde her şey temiz çıkıyo onkologu 3 ay sonra belki nüks etme ihtimali olabilir kontrollerini yaparız dedi kan tahlili aldı ve temiz çıktı herşey iyi gidiyo fakat kendisi çok umutsuz öleceğini düşünmeye başladı durumu gerçekten bu kadar vahim mi biz böyle olmadığını biliyoruz sen tamamen iyileşeceksin dedikçe ben ölüyorum diyo onkologa göre her şey yolunda özellikle çok başarılı bir operasyon geçirdiğini hep vurguluyor ama kendisi buna inanamıyor tamamen iyileşcektir değil mi yani bu onun kuruntusu ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Özet
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

GİST tümörleri cerrahi ve imatinib tedavisi ile başarı ile tedavi edilebilir.Nüks ihtimali düşüktür.

29 Kasım 2013 23:44