11 Ocak 2016 11:00

Gist kanseri

Hocam merhabalar annem 2010 yılında gist tumoru nden ameliyat oldu .rahim yumurtalık apandisit alındı ince barsak uçucu bağlandı. Tümör 20cm di.mitozu 5ten az ortalama 2 ydi.3 yıl glivec kullandı. 2 yıldır da tümör yoktu.fakat son pet te 4.5 cm lik karın boşluğunda bir kitle var.genel cerrah film istedi o bölgeyi görmek içn. Hocam ameliyat olabilirse olacak.ameliyattan sonra glivec le yine uzun süreli beş altı yıl bir sonuç alabilirsiniz. Yoksa glivec tümör e direnc mi göstermiş biliyorum net konuşmak zor ama ongorunuzu merak ediyorum saygilar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sevil Bavbek
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Glivec bazen sadece erteleyici olabiliyor, kesildikten 2 yıl sonra nüks direnç olmadığını, tekrar ameliyat olup ilaç kullanırsa iyileşebileceğini düşündürüyor açıkçası. Çok geçmiş olsun

24 Şubat 2016 13:45