AB
Soru Sahibi
3 Nisan 2016 19:31

Genital bölgede geçmeyen yanma

Merhaba Aydın bey.25 yaşındayım bekarım .Yaklaşık 6 aydır genital bölgede yanma yaşıyorum artık dayanılamayacak halde bu yanma beni benden alıyor.Bunun için kadın doğuma gittim bana trosyd ıtraxly verdi geçmezse dermotologa gitmemi söyledi. Kullandım hiçbir faydasını görmedim dermotoloğa gittim zalain lacoid lipokrem verdi bunuda kullandım ama hiç faydası olmuyor Kremi genital bölgeye sürerken sağ dış dudakta sertlik ve şişlik olduğunu gördüm Bartolin kistinden şüpheniyorum .Bu yanmanın sebebi Bartolin kisti olabilir mi.Dış dudak ve iç dudağı kaplayan yanma var.Ne olur bana bir yol gösterin artık dayanamıyorum.Bartolin kisti şddetli yanma yaparmı birde bu kist için doktora geç gidersem ilerde ne gibi zararları olur benim için. Yardımcı olursanız çook sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Aydın Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba Bergen hanım Bartolin kisti yanma yapmaz. Citten kaynaklanan bazı hastalıklar olabilir. Bartolin büyürse ağrı yapar. Apseye dönüşebilir. Büyümeden görünürseniz bazı basit tedavilerle düzelebilir. Geçmiş olsun.

4 Nisan 2016 10:43
AB
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim doktor bey ilginiz için.

4 Nisan 2016 12:32
Doç. Dr. Aydın Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Rica ederim.

4 Nisan 2016 13:45