CB
Soru Sahibi
23 Ekim 2015 15:24

Gelecek ile ilgili

Hocam merhaba benim sorum biraz farklı. Bende sizin gibi tıp okumak istiyorum vanda anadolu lisesi 3.sınıf öğrencisiyim ve kime tıp okumak istiyorum desem dalga geçiyorlar. Tıp okumanın püf noktası var mı? Veya düzenli olarak ders mi gerekiyor lütfen beni bilgilendirin hocam

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Atilla Şengör
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Berat, eğer idealist olarak tıbbı seçmen çok önemli. Zira günümüzde idealist doktorlara çok ihtiyaç var. Bu mesleği daha bu yaşta istiyorsan zaten karşılaşacağın zorluklar senin için önemli olmayacak. Severek, gönül vererek yapılan meslekler mutluluk verir. Elbette çok çalışmak gerekli. Eğitim almayı sadece tıp fakültesinde ya da ihtisasta değil, her zaman sürdürmen gerekli. En önemlisi para kazanmak asla ilk amaç olmamalı ve bu nedenle belirli bir seviyeye gelene kadar aile desteği şart. Sen iyi bir insan ve hekimsen, zaten sonrası problem olmuyor. İstersen birgün İstanbul'a gelebilirsen uzun uzun oturur yüz yüze de konuşuruz. Sevgiler

23 Ekim 2015 16:25
CB
Soru Sahibi

Hocam İstanbula geldiğimde sizinle bunu konuşmayı çok isterim. Sorumu cevapladığınız için çok teşekkürler.

27 Ekim 2015 01:30
Op. Dr. Atilla Şengör
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Rica ederim Berat, beklerim.

27 Ekim 2015 10:28