ND
Soru Sahibi
11 Haziran 2016 14:39

Geçmeyen öksürük

Merhaba hocam, yaklaşk 10 gündür geçmeyen öksürüğüm var. Dr'a gittim kbb ye faranjit var dedi .. İlaç yazdı öksürük surubu ve suya katılan toz ilactan yazdı onları kullanıyorum ama faydasını göremedim. öncesinde nezle sanıp acile gitmiştim belirtileri nezle gibiydi hafi ateş, öksürük, bogazda akıntı oluyordu.. ve burun tıkanıklıgı Geçmeyen öksürük var halen.. napmam gerek acaba akcigerlerde mi prblem var. KBB ye gitmekle doğru mu yaptım onu da bilmiyorum. Hangi doktora gitmeliyim KBB mi gögüs hastalıkları mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İsmail Yılmaz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Viral bir ÜSYE tüm solunum sisteminizi etkilemiş olabilir. Bakteriyel enfeksiyonlarda ateş daha belirgindir ama antibiyotiğe iyi yanıt verir. Viral etkenlerin bir kısmında yakınmalar azalarak bir süre (1 aya kadar) daha devam edebilir. Alt solunum yolları ile ilgili en önemli gösterge balgam varlığıdır. Sigara iyileşme süresini uzatır. Yakınmalarınız devam ederse, balgamınız olmasa bile Göğüs Hastalıklarına başvurmanızda yarar vardır.

13 Haziran 2016 08:30