da
Soru Sahibi
24 Mayıs 2016 17:38

Geçmeyen Dil Uyuşması

Hocam merhaba , dun sag alt 20 lık dısımı cektırdım operasyon zorluydu yaklasık yarım saat surdu,doktor baya yuklendı ve zorladı aradan 36 saat gectıve dılımın yarıı uyusuk kaldı bugun gıttım ve b 12 verdı zamanla gecer dedı ancak bu cevap tatmın etmedı ben sınırlerı zedelemedım dedı ancak neden oldu o zaman peltek konusuyorum ve benı cok zorluyor ne yapabılırım

2 cevap
Cevaplar (2)

Zaman Zaman 20 yas dişlerinin çekiminden sonra çenede yada dilde uyuşukluklar kalabilir. Ama bu geçicidir. Doktorunuz sizi doğru yönlendirmiş ve size sinir uçlarınızın hızlı iyileşmesini sağlayacak b vitamini desteğide bermiştir. Bu durum diş cekiminden itibaren 7-10 gün içinde kendiliğinden ortadan kalkacaktır ki; bu süre geçtikten sonra sizi rahatsız eden bir sıkıntı olursa uzman doktorunuza tekrar gözükmenizi tavsiye ederim . Fakat bu süreç zarfında beslenmenize ve ağız hijyeninize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer hijyen düzgün yapılmaz ise bu süre 2 katına çıkacaktır. İyileşme gecikeceğinden uyuşukluk hissi daha da uzun sürebilir.

24 Mayıs 2016 23:18
da
Soru Sahibi

Hocam yanıt ıcın cok tesekkur ederım son olarak ıkı gundurde dılımın uzunda kızarıklık ve yanma hıssı var zaten uyusukluk devam edıyor bırde bu durum ıyıce canımı sıktı acaba ıstem dısı dılımı ısırdıgım ıcınmı oluyor gargara kullanımı cok oldugu ıcın mı oluyor neden olabılır bu dıldekı ve kısmen dudaklara vuran kuruluk ve yanma hıssı?

26 Mayıs 2016 09:50

Kullandığınız ağız gargaraları yada ağız kuruluğu veya dilinizi ısırdığınız için olabilir. Uzman hekiminize danışmanızı tavsiye ederim

11 Temmuz 2016 15:56