KS
Soru Sahibi
23 Mayıs 2016 09:15

gece uykuda kusma

Hocam 19 aylık bir kızım var yaklaşık 2 aydan beri 4-5 gün arayla geceleri kusuyor. Kusmasının ilk iki sinde gün içinde yediklerini çıkarıyor diğer kusmaları böğürerek tükürüklü oluyor ve 10 – 15 defa sürüyor sabah olunca da ishal oluyor ve çok ağır kokuyor. İshalli gün içinde geçiyor ve yemek yiyene kadar bitkin oluyor yemek yedikten sonra da gayet iyi oluyor. Bu süre zarfında gaita ve idrar tahlili yapıldı ama sonuçlar temiz çıktı. Bir çok dr gittik bir sonuç elde edemedik. En son gittiğimiz dr tavsiyesi üzerine çocuk gastroenteroloji doktoruna gittik. Çölyak testinden tutun alerjik testine kadar 20 ye yakın tahliller yapıldı bir şey çıkmadı. Yalnız omg filmi çekildi film sonuçunda mide tembelliği olduğunu söyledi doktor . 1x1 Maflor ve2x1/2 tribudat verdi ama kusması devam ediyor. Yalnız ilk iki kusmadan sonra böğürerek sarı sıvı çıkarmaya başladı ve çok zorlamaya başladı. Lütfen yardımcı olun nasıl bir yol izlemeliyiz .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba, bir araştırma hastanesine gidiniz metabolik hastalık açısından araştırlsın. sağlıklı günler

23 Mayıs 2016 11:18