GA
Soru Sahibi
22 Şubat 2015 15:54

gebelikte bebekte böbrek genişlemesi

merhaba doktor hanım,32+5 gebeyim..gebeliğimin 20.haftasında bebeğimin sol böbreğinde 4.4 mm genişleme vardı ..27.haftada en son 5mm di..dün gittiğim kontrolde doktor sol böbreğin çapını ölçtü ve kağıtta 1.92cm-ve 1.62 cm yazıyor.anladığım kadarıyla 20 mm e yaklaşmış..bu derece artış beni çok korkutuyor..bundan sonraki süreç bebeğimin böbreğine zarar gelip gelmemesi hepsi bir soru işareti..sağ böbreğinde de ölçülemeyecek düzeyde,çok az genişleme mevcut..teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yeşim Bülbül
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Doğuma kadar takip doğum sonrası nedenini anlamak için testler yapılmalı. O böbrek tarafında reflü veya böbrek çıkışında tıkanıklık olabilir.

27 Mart 2015 09:20