eb
Soru Sahibi
23 Mart 2013 18:53

gebelik

slm hocam ben geçen ay serophene die bir ilaç kullandım bittikten sonra göbekten çatlatma iğnesi vurdu doktorum dünde gittim yumurtan çatlamamış kist yapmış dedi 4 cm büyüklüğünde yasmin diye bir ilaç vedi bende dün başladım hocam birde omega 3 kullan diyorlar size sorum yasmin kisti 21 gün boyunca eritirmi eridikten sonra hamile kalabilirmiyim cvp verirseniz sevinirim hocam şimdiden teşekkür ediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Selçuk Selçuk
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhabalar; Yapılmış çalışmalarda doğum kontrol haplarının ( yasmin)mevcut kisti erittiği gösterilememiş. Ancak yeni kist oluşumunu engeller. Bu tarz kistler ( normal folikül kist ise : ultrason görüntüsü ve bazı tetkiklerle ile ancak anlaşılabilir) ortalama iki ayda geçer. Kist geçmeden de normal yoldan gebe kalabilirsiniz ( eğer tüp bebek, aşılama veya yumurta büyütme iğneleri ile gebelik düşünmüyorsanız ) Saygılarımla

23 Mart 2013 19:17