TE
Soru Sahibi
4 Nisan 2017 15:20

gebelik sorunu

merhaba hocam gebelik için bir ilişki takvimi oluşturmak istesek bu nasıl olmalıdır.. ayrıca yumurtlama gününden en iyi şekilde nasıl yararlanabiliriz teşekkürler kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hüseyin Güntaş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhabalar Adet kanamasının 14. gününde kadında yumurtlama olur. Adet kanamasının ilk gününden itibaren 14.gün demek istiyorum. Bu 14. günden 2 gün önce ve 14. günden 2 gün sonra olmak üzere toplamda 5 gün ilişkide bulunmak gebelik için gereklidir. Bu 12., 13., 14. , 15 ve 16. günler dışındaki ilişki gebelik için bir etki oluşturmaz.

4 Nisan 2017 17:28