TT
Soru Sahibi
30 Temmuz 2016 09:23

Gebelik problemleri

Merhabalar doktor hanım ilk bebeğim 5+3 haftalıkken kendiliğinden düştü bir adet dönemi geçtikten sonra tekrar gebe kaldım onuda 10+4 haftalıkken kalp atışı durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım.patoloji sonucumda parsiyel mole hidatiform çıktı yani kısmi mol. -Yeni bi gebeliği tekrar ne zaman düşünmeliyim ?¿ - 3.kez aynı acıyı yaşamaktan korkuyorum başka sorunlarlada karşılaşmak istemiyorum bu yüzden yeni bi gebelikten önce hangi testleri yaptırmam gerekiyor?¿ -Tekrar mol gebelik geçirmemek için nelere dikkat etmeliyim?¿ Şimdiden çok teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

öncelikle mol gebelik olduğu için bir süre kanda beta hcg testiyle takip yapılması gerekiyor. test sonucu 6 ay boyunca negatif çıktıktan sonra yeni bir gebeliğe izin veriyoruz. tekrarlama ihtimali çok düşük. endişelenmeyin. şansınızı tekrar deneyin. geçmiş olsun.

1 Ağustos 2016 11:12
TT
Soru Sahibi

Peki hocam Allah razı olsun.çok teşekkür ederim

1 Ağustos 2016 23:49
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Rica ederim.

3 Ağustos 2016 21:57