YU
Soru Sahibi
30 Ekim 2017 13:30

Fibroadenommu

Fibroglanduler ozellik Merhaba doktor ulsrtsn sonucumu yorulamrmisiniz.25 yasindayim.her iki nemede hetorejen fibroglanduler yapidadir.bu nedemek kanser yaziyor.bide sol.memde aleroraya1 cm.uzklikta 22×11boyutunda hipokeoik heterojensolid lezyon ozlendi.yaziyor sizce biyopsi kesin yapilmalimi yada aldirmalimiyim.ayrica sol.tarafimda zirtimda agri oluyo.lutfen psikolojim. Bozuldu artik.lutfen cvp

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Ummü Hanım Merhabalar Raporunuzu daha düzgün olarak yazabilirseniz cevap yazabilirim. Heterojen fibroglanduler 25 yaş için eğer doğum yapmadıysanız normal bulgudur. Diğer kısım için daha düzgün yazmanızı rica ediyorum Sağlıklı günler dilerim.

31 Ekim 2017 22:32
YU
Soru Sahibi

Ozur dilerim doktor bey.sol memede saat 11 hizzasinda areolaya 1 cm mesafede lobule konturlu uzun aksi cilde paralel yaklasik 22×11mm boyutunda hipokeoik solid lezyon izlenmistir.kistik kitle lezyonu yapisal bozulma saptanmmamistir yaziyor.6 ay sonra kontrol.yaziyor .ama ben 2 nin ustundeki kitlelere biyopsi yapildigini okumustum.doktoruma aldirmak istedigimi soyleuyorum ama beni dinlemiyorlar.birde sirtimda ve gosumde agri oluyor.siz e ne yapmam gerekir.simdiden teşekkürler

2 Kasım 2017 12:17
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Bu kıstık kitle takip edilebilir. Altı ay sonra usg kontrolü uygundur. Sırt ağrısı için fizik tedavi doktoruna muayene olmanızı öneririm. Geçmiş olsun

3 Kasım 2017 00:02