ÇM
Soru Sahibi
14 Kasım 2017 12:43

Fekal elastaz

Merhabalar hocam bebeğimin 2aydır kilo alımı durdu çocuk gastroya götürdük felal elastaz istedi sonuç normal çıktı bize bebelac p.junior mama başaldı mamadan sonra bebeğim kilo almaya başladı.sonuç normal ama yap kaçağı var mı bebeğimde

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba, bebeğinizin önerilen mama ile kilo alması sindirim ile ilgli (özelşikle yağ emilimi) bir sorunu olabileceğine işaret ediyor, elastaz testi normal çıksa bile. Dr. unuzun önerilerine uyunuz. Sağlıklı günler dilerim

19 Aralık 2017 03:51
ÇM
Soru Sahibi

Hocam doktorumuz 1yaşından sonra bu sorunun kendiliğinden geçebileceğini söyledi geçer dimi sürekli bu mamayı kullanmıycz dimi?

19 Aralık 2017 08:24
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

evet

28 Aralık 2017 07:40