ŞT
Soru Sahibi
6 Eylül 2011 17:48

ercan bey yaklaşık 10 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum artık bırakmak

ercan bey yaklaşık 10 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum artık bırakmak istiyorum yaşımdan dolayı,ama spiral taktırmaktanda çok korkuyorum arkadaşlarım hep olumsuz şeyler anlatıyorlar spiralle ilgili,beni bu konuda aydınlatırmısınız lütfen. cevabınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ercan Koru
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Günümüzde kullanılan haplar: sigara içilmiyorsa- şeker hst.- yüksek tansiyon yoksa- bacaklarda aşırı varis yoksa ; yılda bir kez başta smear testi ve karaciger enzimlerine bakılarak devam edilebilir. Spiralde kullanımı rahat bir yöntem.Takılması çok zor değil.Ancak hissedilen ağrı kişilere göre farklıdır.

12 Eylül 2011 20:13