pb
Soru Sahibi
8 Mart 2017 08:30

Ense Kalınlığı

merhaba hocam. eşim 12 haftalık gebe bu gün ultrasyonda ense ölçümü yapıldı ve 4,9mm çıktı ayreten bu gün kanda verdik 20 gün sonra çıkacakmış. Bebeğimiz down sendromlumu. bu tesler yüzde kaç doğrudur. ne yapmamız gerekiyor yardımınıza ihtiyacımız var. A-Henz kan sonucu çıkmadı ama sadece ense ölçümü ile taşhis koyabilirmiyiz. teşhis koyarken nelere bakılıyor. şimdiden çok çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yavuz Şimşek
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

bu hafta için değer yüksek. direk tanı tesine yönelin. CVS ya da cell-free DNA testi yapılacak. Sonucu normal gelse bile 22. haftada fetal eko yapılacak. Geçmiş olsun.

3 Nisan 2017 14:17