ŞN
Soru Sahibi
24 Mayıs 2017 12:11

endometriyozis

merhaba hocam ben gecen yıl mart ayında endometriozis den amelıyat oldum.bu sene tekrar ettı .bu kistler yüzünden yaşam kalitem de düştü zira çok agrım var gece gündüz agrı kesici kullanıyorum.bu kistin ameliyttan başka çaresi yok biliyorum ama amelıyatta amh tekrar düşürecek endişe ediyorum .nisan ayında tüp bebek yaptırdık 1 yumurtam oluştu tüp bebek tedavi sırasında doktorum yumurta kalitesini artırmak için femara verdi 5 gün kullandım.bu ilaç benim tüm agrılarımı geçirdi.tüp bebek tedavisi sırasında hiç agrımda oluşmadı.fakat bu agrılar şuanyine devam etmekte.belki bu soruyu cavapsız bırakacaksınız :)ama fikriniz nedir bu ilaç bu kiste iyi gelirmi. küçültürmü.not:(ben iki gündür içiyorum ve yine agrım yok çokda rahatım)ama yanlış mı yapıyorum endişe ediyorum..embiryom 3. gün embriyosu ve 2 kalite. ondanda çok umutlu degılım.sizce tutma şansı varmı.rahimde yapışıklık tüplerde hidrosalpenks ve kistlerim.bu amelıttan sonrada tutmazsa tüp bebek yaptırma şansım ne kadar olur acaba..

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Nilgün Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Hangi ilaç

28 Mayıs 2017 22:51
ŞN
Soru Sahibi

femara hocam

29 Mayıs 2017 15:11
Prof. Dr. Nilgün Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Femara sadece yumurta gelişimini sağlamak için 5 gün verilmiş.

29 Mayıs 2017 23:12