VD
Soru Sahibi
27 Mart 2014 19:26

El kesiği

İyi günler doktor bey; 9 Aralık 2013'te elimi cama vurdum elim kesildi. Elime 9 dikiş atıldı. 2hafta sonra dikişleri aldırdım. Yara sol el bileğimin hemen üstünde üzerinde çok hafif uyuşukluk var. Elimi parmaklarımı vs herşeyi hissediyorum fakat serçe ve yüzük parmağım yukarı doğru kalkmıyor tamamen. Kalkıyor ama %100 olarak değil. Emg testi çektirdim sinirlerim tamamiyle temiz çıktı. Elimi sıcak suya koyup masaj yaptığım zaman baya rahatlıyor. Eğer elimde tendon kesisi varsa tedavi için geç kalmışmıyımdır? Tendon kesisi ise çözümü nedir? Elim düzelir mi bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selahattin Tulunay
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Evet tendon kesisi var.Normalde 20 günde yapılmalı.Geç kalmışsınız ama muayene ettireceğiniz plastik cerrah daha iyi karar verir.Fakat her durumda tamiri mümkündür.Ameliyat olmalısınız.Eliniz 30 gün kadar atel veya alçıda duracaktır.Ama iyileşir.

27 Mart 2014 22:03