ut
Soru Sahibi
12 Ocak 2015 13:43

düşük nedeni

merhaba ben 14 haftalık bir düşük yaptım bulantılarım dışında 10. haftada az bir kanamam oldu doktora gittik acile üniversite hastanesinebirsey cıkmadı olur dediler ertesi gun yine özel doktora gittim baktı sorun yok dedi.progesteron verdi.geidim 13.haftada ikili test sonucu gittiğimde biraz sarımsı sümük tarzı akıntım olduğunu söyledim ilk gebelğim olur dedi eve geldik.tam bir hafta olmamıstı o gun cok iyiydim bulantımda yokdu.uykum vardı erkeenden yattım .gece 2 de karın agrısıyla uyandım lavobaya gittim.kanamam oldu yeniden üniversite hastansinin aciline gittik.beni ilk alttan muayenenye aldılar biri baktı diğerini çağırdı o bakarken bişeyoldu u kesen vajınaya taşmış patladı dediler.sunı sancı verdiler birgün sonrada dştü bebek sonrada kürtaj yaptılar.sebebini çok merak ediyorum servikal yetmelik dedi biri öyle olabilir mi testler hormnlar herşey normaldi.çok üzüldük hırpalandık.30 yaşındayum terar ne zaman olur.ne gibi testler yaptırmalıyım..düşük nedenim ne olabilir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yeşim Bülbül
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Düşük nedeni olabilecek başlıca sorunlar bebeğe ait kromozom hastalıkları, annede şeker hastalığı, tiroid hastalıkları, rahimde doğuştan çift rahim, bölme gibi anatomik anormallikler, pıhtılaşma bozuklukları, rahim ağzı yetmezliğidir. Bu durumlardan herhangi biri olmadan nedeni bulunamayan düşükler de olabiliyor. detaylı bir muayene ve bu sayılan nedenlerin araştırılması önerilir.

30 Mart 2015 13:46