CE
Soru Sahibi
4 Mart 2011 20:21

Doktorum merhaba, ben 25 yasindayim ve 3 gundur asiri disim agriyor. Dah

Doktorum merhaba, ben 25 yasindayim ve 3 gundur asiri disim agriyor. Daha dogrusu disimin uzerine basamiyorum, iltihap toplamis yanagim cok agriyor. Hafif sislik var, antibiyotik kurune basladim. 5 gun kullanmam gerek. Discim dediki, eger gecmezse cekicez, cunku bundan once kanal tedavisi gordu o disim. Icine ufacik demir yerlestirmislerdi. O sinire giden demirin ucu iltihap kaplamis. Sonuc ne olabilir bu durumda, iltihap nereden cikacak? Cektirmem sartmi? Lutfen beni bilgilendirirmisiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

elimde röntgeniniz olmadığı için tam olarak bir şey söyliyemiyororum. ancak doktorunuz karar verecektir bu duruma ama öncesinde kanal tedavisi görmüş ve tekrar kanalların açılması bir fayda sağlamıyor ise tek çare ne yazıkki çekim.iltihap bir yerden çıkmayacak antibiyotik ile baskılandıktan sonra çekimle birlikte çekim boşluğu kürete edilip temizlenir böylece drenaj sağlanmış olur

8 Mart 2011 16:41