GK
Soru Sahibi
13 Mart 2014 13:38

doğum kontrol yöntemleri

Merhabalar hocam 3ay once dogum yaptim.dogumdan 1, 5ay sonra regl olmaya başladım. Emzirme doneminde doğum kontrol hapı kullanılmadığı duymustum.fakat ben sütüm olmadığı için emziremiyorum. Doğum kontrol hapina baslayabilirmiyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Erkut Harmancılar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

emzirirken de kullanılabilir hap..sütün yapısını bozmaz..sadece miktarını azaltır..bebek için ilk 5-6 ay anne sütü azalmasın diye önermiyoruz hapı...ama siz zaten emziremiyormuşsunuz,o halde hapa başlayabilirsiniz regl olunca

13 Mart 2014 13:44