CD
Soru Sahibi
3 Ekim 2013 11:31

Doğum Kontrol İlacına Ara Vermeli miyim?

Merhaba; 26 Ekim/'de düğünüm olacak fakat 25 Ekim benim adet tarihim :( geciktirmek için 24 eylülden itibaren yasmin kullanmaya başladım. geciktirmek için hiç ara vermeden kullanmam önerildi, benim merak ettiğim ilaca ara verdikten kaç gün sonra adet olurum? 3-4 gün sonra mı yoksa kendi adet düzenime göre mi olurum. Eğer ilaca ara verdikten 3-4 gün gecikmeli olsam da düğünü kurtarıyorum, ne yapmalıyım sizce ilaca 7 gün ara vermeli miyim yoksa geciktirmek için ilaca ara vermeden devam mı etmeliyim? Beni bu konuda aydınlatırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim :)) İyi günler ve başarılar dilerim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Feza Burak
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

ilaca ara vermeyin devam edin sonra ne zaman görmek isterseniz ilacı bırakın. bir kaç gün sonra adet olursunuz.

8 Ekim 2013 01:28