AE
Soru Sahibi
20 Ekim 2015 13:02

doğal doğum

merhaba... ilk doğumumu 2 yıl önce sezeryanla yaptım. doktor çatımın biraz dar olduğunu fakat bebeğin küçük olduğu için doğumun olabileceğini söyledi. 6-7 cm açılmadan sonra ise açılma kontrollerinde kendimi çok kastığım için normal doğumu denemeden sezeryana aldı beni. normal doğumu çok istiyorum ssvd yapabilme şansım nedir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Hüseyin Pehlivan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Bu durum çatı muayene şine ve bebeğinbüyüklüğüne bağlı uygun olursa ssvd neden olmasın

20 Ekim 2015 18:47
AE
Soru Sahibi

hocam yani çatı darlığı varsa bile bebeğin geçmesine engel değilse sıkıntı olmaz mı

21 Ekim 2015 08:24
Op. Dr. Hüseyin Pehlivan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Bebeğin Büyüklüğü ve çatı bırbırıne uygunsa problem olmaz

30 Ekim 2015 00:23