KH
Soru Sahibi
16 Ocak 2014 23:01

Diz protez enfeksiyonu

İyi akşamlar hocam babama 3yıl önce protez takrırdık bir yıl sonra protez enfeksiyon yaptı . Antibiyotik tedavisi ile şimdiye kadar tedavi uyguladık azbir üşütmeyle tekrarlıyor enfeksiyon. Yaşı. 76babamın ortobedi doktoru ameliyat riskli dedi hem tansiyon hem şeker hastsı sadechap kullanıyor ileri derecede deyil. Sağ dizindede kireçlenmeden dolayı basmaya zorlanıyor: iki sefer iğne vuruldu ama gene aynı yürümeyi koltuk deynekleriyle yapıyor . Sizden ricam ne yapıpda bunu daha rahat deyneksiz yürütebilirim. Saygılar iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Bülent Kılıç
Ortopedi ve Travmatoloji

MERHABA, ENFEKTE OLAN PROTEZ VÜCUTTAN ÇIKMADIĞI SÜRECE ENFEKSİYON GEÇMEZ, DİĞER DİZ İÇİNSE, BENİM UYGULADIĞIM TEK SEANSLIK LOKAL ANESTEZİLİ YÖNTEM OLUR, DETAYLAR İÇİN BANA *** *** ** DEN ULAŞABİLİRSİNİZ. GEÇMİŞ OLSUN.

18 Ocak 2014 13:31