DK
Soru Sahibi
27 Mayıs 2012 23:32

Diyetiniz hakkında

Değerli hocam. Size daha önceleri gönderdiğim maillerde diyabet hastası olduğumu belirtmiştim. Son tahlillerime göre açlık ve tokluk şekerim *** *** ** oranları arasında gidip gelmektedir HBA1 C : 6,2 dir.. Sabah 30 ve akşam 20 ünite novamiks 30 insülün yapmakta ve iki adet 1000 mg.glukofen kullanmaktayım. Diyetinizi uygulamaya çalışıyorum. Ancak sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinde 30-40 gr. arası tam buğday ekmeği de yemekteyim. Sorum şu: Ekmeği öğünümden kaldırdığım takdirde kullandığım insülünü de nazara aldığınızda şekerimin düşmesi (Hipo glisemi )sıkıntısı olabilir mi? Ya da ekmeği bırakarak bunu neyle telafi edebilirim. Teşekkür eder, saygılar sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Muayene etmeden fikir ileri sürmem etik olmaz. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

6 Haziran 2012 09:19