ay
Soru Sahibi
27 Kasım 2015 14:59

Dişlerimde diş tartarı var.

Merhaba, sol taraftaki dişlerimin tamamını diş taşı kaplamış durumda, yüzeyleri tırtıklı ve pürüzlü. artık dişin kendi halinden eser yok. Diş etime kadar yayılmış gibi duruyor, diş tartarından dolayı dişim oldugundan büyük duruyor. Dilim ile dokunduğumda çok hassaslar. Dişlerimin artık kurtarılamıycağı bariz ortada fakat sormak istediğim, bu tartarlı dişerim diş etinden nasıl ayrılıcak ve tartarlı dişler nasıl çekilicek, bunun için nasıl bir tedavi uygulanır ? Şimdiden teşekkürler...

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Dt. Murat Selek
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba Yasemin hanım. Diştaşlarınızdan dolayı dişlerinizin çekilmesi gerekmez. Güvendiğiniz bir hekim arkadaşımıza giderek diştaşlarınızı temizletebilirsiniz. Endişe edilecek bir durum yok. Tekrar geçmiş olsun

27 Kasım 2015 17:30
ay
Soru Sahibi

Teşekkür ederim..Hiç diş doktoruna gitmedim ve çok korkuyorum, ayrıca gitmeye çekiniyorum utanıyorum, çünkü dişimin o kocaman tartara sahip olması ve çürümüş olması beni utandırıyor, bu zamana kadar hep elimi kapatarak gülmeye çalıştım, bu korkuyu nasıl yenicem bilemiyorum

29 Kasım 2015 22:54
Uzm. Dr. Dt. Murat Selek
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Ertelediğimiz her gün sizin ve dişlerinizin aleyhine geçiyor. O yüzden en kısa zamanda bir hekim arkadaşımıza muayene olmalısınız.

30 Kasım 2015 10:47