Se
Soru Sahibi
18 Eylül 2015 11:22

Dişlerim de sararma var

İyi günler Dr. Baran Bey, 14 yaşımdayım ve dişlerimde sararma var.( uzun süredir dişimi düzenli olarak fırçalamadım. ) Ama artık düzenli olarak günde iki kez fırçalıyorum. Eğer düzenli olarak dişlerimi fırçalamaya devam edersem dişlerimde ki sararmanın geçme ihtimali var mı? Ve bu olay uzun sürer mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, dişlerinizdeki sararmalar biriken plak kaynaklıdır, düzenli diş fırçalamanız yeni plak oluşumunu önlemektedir. Geçmiş dönemden kalan plak ve diş taşlarını diş hekimi ancak temizleyebilir. Sizin en yakın zamanda diş temizliğini yaptırmanızı öneririm. İyi günler dilerim

18 Eylül 2015 11:39