ki
Soru Sahibi
28 Haziran 2017 22:44

dışkıda kan

Hocam merhaba 22 yaşında erkeğim. yaklaşık 1 yıldır bağırsak hareketlerimde düzensizlik var. Bir kez doktora gittim, sindirimin yavaş sıvı alımını yükselt dedi. Bir süredir düzenim yerine geldi. Ama neredeyse 4.5 dışkımda alacalı siyahlık oluyor. bir kısmı koyu renk bir kısmı kahverengi geliyor. Sabahları karnım şiş olarak uyanıyorm (sahur etkisi olabilir). Bir kere de dışkımda kan gördüm 1 ay önce. dışkıyla karışık ve ıkınmayla peçeteye gelen şekilde. Daha sonra dikat ettim ama göremedim. Doktora gittim. Çatlak gözükmüyor dedi. Rektosigmoidoskopi istedi (18 ağustosta çekilecek) . Gaita da gizli kan araması yapıldı. Sonuç Pozitif(normal değer) şeklinde çıktığını labaratuvar sonucundan baktım pozitif fakat normal sonuç çıkması acaba yazım hatası mıdır?. Tekrar bir doktora gitmeli miyim? Teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Akın
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

pozitif çıkması patolojik sonuçtur. size kolonoskopide gerekebilir.

29 Haziran 2017 13:31