İS
Soru Sahibi
9 Ağustos 2014 16:39

dışkıda kan

hocam iyi çalışmalar benim sorum dışkıda kan bundan iki hafta önce dışkımda çok küçük kan pıhtısı görmüştüm bugün gene çok küçük kan pıhtısı gördüm kabızlık şikayetim yok hergun düzenli çıkıyorum kaşıntı yanma gibi bir şikayetimde yok acaba neden kaynaklanabilir ilk hangi bölüme gitmeliyim ilk olarak dahiliyeyemi gorunmem lazım 34 yaşındayım birde 53 kiloyum bir ayda 50 klioya düştüm beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden çok tşk ediyorum..netten araştırma yaptım çok iyi seyler yazmıyo korktum ilk fırsatta gidicem önce size fikir danışmak istedim...

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ümit Çetinkaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

Büyük ihtimalle bir fissür veya iç hemoroid vardır. Önce bir genel cerrahi muayenesinden geçmeniz daha doğru olur.

11 Ağustos 2014 20:36
İS
Soru Sahibi

Hocam iyi çalışmalar gene sizi rahatsız ediyorum diskida kan problemim vardı soru sormuştum muayene oldum ve kan ve dışkıda gizli kan testi istedi doktorum gaita testim negatif çıktı kan testimde wbc 11.1 neu değerimde 7.5 çıktı yanında yildiz var acaba değerlerimiz ne anlama geliyor bilgilendirirsemiz sevinirim korkulacak bişey varmı yada başka test yaptırma gerekiyor mu şimdiden çok tsk ederim

19 Eylül 2014 02:24
Uzm. Dr. Ümit Çetinkaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

Dışkıda kan kan tahliliytle değil cerrahi muayene ile aydınlatılmalıdır. Bahsettiğiniz değerler hafif bir enfeksiyon olabileceğini gösteriyor.

19 Eylül 2014 19:42