Un
Soru Sahibi
20 Nisan 2016 23:12

dışkı da kan

6 aylık bebegim var 2 aydır diskisinda kan var sadece anne sütü ile beslenmeye devam ediyor.Doktorumuz fissur olduğunu söyledi bir hafta oturma banyosu günde 2 defa anestol pomad ve 10ml duphalac surup kullanmamizi 1 hafta sonra kontrole gittiğimizde bu sürede sadece 1 kez dışkı da kan görüldü. Şurubu gün aşırı kullanmamizi anestol pomad ise sadece bir kez ve oturma banyosunu sonlandırdi.öncesinde problem yaşadığım için kan damlasini kullanamamistim 3 gündür kullanmaya başladım diskisini yine çok zorlanarak yapiyor ve diskisindan yine kan geldi kan değerleri içinde 15 gün öncesi test yaptırmıştım değerlerinin sınırda olduğu ve kan damlasini kullanmam gerektiği söylendi.bebeğimin makatindaki çatlagin tekrardan kötü olduğunu düşünüyorum çok huzursuz kan damlasi vermelimiyim ve ek gıdaya başlarsam rahatsızlığı nukseder mi ne yapmaliyim cevabiniz icin şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Nihal Uğur, makattaki çatlağın sebebi kabızlık. Çatlak (fissür) geçse de her kabızlıkta tekrarlayabilir. Bu nedenle çocuğunuzun kabız kalmaması için uygun diyet ve gerekirse ilaç tedavisi devam etmeli. Bunun uygulanma şekline de çocuğunuzu muayene meslektaşımız karar verecek. Kan ilacı (demir) genellikle kabızlık yapar. Çatlak tamamen iyileşmeden demire başlamamanızı öneririm. Sağlıklı günler dileğimle.

1 Mayıs 2016 12:48